Karo Halı

Karo Halı Zemin Kaplama Avantajları; Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir. Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar. Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar. Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Karo Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halı alırken insanlar genellikle halının rengini, desenini ve kalitesini incelemektedir. Ancak bu üç seçeneğin dışında, halının hav yüksekliği de müşterinin kalite kontrolünden geçen ve dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Hav, halınızın yüzeyinde bulunan iplere verilen addır. Hav yüksekliği ise halınızın yüzeyinde bulunan bu iplerin yerden yüksekliğini ifade eder. Bu sebeple Karo halı hav seçeneğine göre üç çeşide ayrılır.

  • İpleri kesilmemiş bukle hav
  • İpleri kesilmiş kesik hav
  • İpleri kesilmiş ve bukleli hav

Kısa havlı halılar genellikle ofislerde tercih edilmektedir. Dokuması sık işlendiği için kırıntı ve kirler halının içerisine nüfus etmez. Temizleme işleminde kolaylık sağlayan bu halılar aynı zamanda oldukça hafiftirler. Firmamızı tercih eden müşterilerimize özel çeşitli renklerde ve desenlerde birçok karo halı seçeneğimiz mevcuttur. Firmamızda üretimi gerçekleştirilen bu halıların yapımında kullanılan ipliklerin de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar, polyamid ve polipropilen şeklinde ikiye ayrılır.

Polyamid Karo Halı Özellikleri

Sentetik yapılı olan bu iplik türünün hammaddesi naylondan oluşmaktadır. Genellikle dış mekanlar için üretilen karo halı yapımında kullandığımız polyamid iplikler sayesinde, üretmiş olduğumuz halılar oldukça sağlam ve dayanıklı olurlar. Üzerinde taşıdıkları ağır mobilyalara rağmen biçiminde bir kusur meydana getirmezler. Çok kolay ve pratik bir temizleme seçeneği sunan bu halıları genellikle ticari hayatın yoğun geçtiği şirketlerde, kaliteli bir taban görünümü için tercih edebilirsiniz.

Polipropilen Karo Halı Özellikleri

Hammaddesi termo plastik polimerden oluşan bu iplikler sayesinde, üretmiş olduğumuz halılarımız neredeyse yok denecek kadar az kirlenir. İplikleri sık dokuma olduğu için kir ve kırıntı biriktirmez. Kolay ve pratik temizlenme imkanı sunarak zamanınızı gereksiz yere harcamaz. Ticaret hayatında en ekonomik ve ucuz iplik çeşidi olması sebebi ile müşterilerimizin bütçesini sarsmaz. Nemli ortamlara dayanıklı olması sebebi ile hem dış hem de iç mekanlarda dilediğiniz gibi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Karo Halı Hangi Alanlarda Tercih Edilmektedir?

Ferahnur Halı olarak üretmekte olduğumuz karo halı seçeneklerimizi aslında dilediğiniz ortamların hepsinde de tercih edebilirsiniz. Üretimini yapmış olduğumuz halılarımızın genel olarak kullanım alanları şu şekildedir: