Alttan Isıtma & Karbon Film

Karbon film bir tür alttan ısıtma malzemesidir. Alttan ısıtma & karbon film son zamanlarda yoğun ilgiyle tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise sistemin sağladığı avantajlardır. Nano teknoloji ürünü olan karbon film özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Isıtma malzemesi olan bu ürünün iki tarafına bakır plakalar yerleştirilmiştir. Plakalar arasında ise fiber karbon zerreleri bulunmaktadır. Son zamanlarda yoğun ilgiyle tercih edilen bu ürün birçok avantajı beraberinde getirir. Yapılarda kullanılan bu ürün ısınma ve ısıtma çözümü sunar. Zemine uygulanan ürün sayesinde kolay ısıtma ve ısınma sağlanır. Alttan ısıtma & karbon film hızlı ısıtma ve ısınma imkanı sunar.

Bu ısıtma sisteminde halı altına yerleştirilen karbon filmler kullanılıyor. Son teknoloji ürünü ve kullanım açısından da oldukça pratik ve etkili olan karbon film, parke altına ya da halı altına uygulanabiliyor. Özellikle kolaylıkla ayarlanabilen termostat özelliği sayesinde karbon filmle zeminden ısıtma uygulamaları, konutlardan hastanelere, otellerden camilere pek çok farklı alanda yenilikçi bir kullanım sunuyor.

Camilerde ısıtma yöntemi olarak genellikle radyatörlü kalorifer sistemleri ile (katı yakıt veya doğalgaz) ve kırsal alanda sobalar tercih edilmekteydi.Doğalgazlı ve katı yakıtlı olan sistemlerde, soğuk kış günlerinde, genelde metrajları büyük, kubbe yükseklikleri fazla olan camilerde, ısınma için sistemin devamlı çalışması gerekecektir. Bu da ısınma maliyetlerini oldukça arttıracaktır.Hatta bazı ısınma yöntemlerinde , personel görevlendirmek gerekmektedir.Isınmaya ayrılan bütçe fazla olduğunda camilerimiz, fatura ödemelerinde zorluklar çekmektedir. Bu nedenle daha tasarruflu ve kurulumu daha ekonomik olan karbon film tercih edilmekte ve bu sistem her geçen gün yaygınlaşmaktadır.